PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE

Brak czasu? Wszystkie stacje kontroli pojazdów już zamknięte?

Dla Państwa wygody serwis czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, oraz w soboty w godzinach 8:00 – 16:00.

- przeglądy rejestracyjne pojazdów do 3,5t
- przeglądy rejestracyjne pojazdów zasilanych gazem
- badania pokolizyjne
- badania samochodów sprowadzonych z zagranicy
- przeglądy motocykli , motorowerów
- przeglądy ciągników
- NOWOŚĆ! – badanie motorowerów

Przegląd rejestracyjny gwarancją bezpieczeństwa

ZRÓB PRZEGLĄD NA CZAS

Regularne przeglądy rejestracyjne samochodu to nie tylko konieczność, ale przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo podróży. Podczas przeglądu wykrywane są usterki, które w innym przypadku pozostałyby zbagatelizowane lub nieodkryte. W przypadku nowych samochodów wystarczy jeżeli samochód będzie sprawdzany raz na 3 lata. W przypadku starszych samochodów, a także taksówek, aut do nauki jazdy i z LPG w stacji diagnostycznej musimy pojawić się co rok.

Podczas przeglądu sprawdzane są najważniejsze układy samochodu, czyli nadwozie, podwozie, napęd oraz „systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo”.

Gdy twoje auto wjeżdża na rolki

PRZEBIEG PRZEGLĄDU REJESTRACYJNEGO

NADWOZIE
Diagnosta powinien dokładnie sprawdzić stan i sposób działania reflektorów w samochodzie. Podczas przeglądu rejestracyjnego sprawdzane jest także ustawienie świateł. Jeżeli wystąpią jakieś drobne problemy, usterkę można naprawić na miejscu (np. wymieniając żarówkę). W trakcie przeglądu sprawdzany jest stan karoserii oraz szyb. Samochód nie zalicza przeglądu, gdy pracownik stacji diagnostycznej dopatrzy się poważnych uszkodzeń (w tym pęknięć i odprysków na szybie czy poważnego rdzewienia karoserii).

PODWOZIE
Na tym etapie sprawdzane są opony, hamulce na tzw. stanowisku rolkowym oraz amortyzatory. Widoczne nadmierne zużycie opony (np. głębokość bieżnika mniejsza niż 1,6 mm) czy zbyt słabe hamulce nie dopuszczają auta do ruchu drogowego. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy poszczególne koła hamowane są nierówno (margines błędu wynosi 15%), a także gdy hamulec ręczny jest niesprawny. Samochód pozytywnie przejdzie przegląd rejestracyjny, gdy nie stwierdzi się wycieku płynu hamulcowego lub oleju z amortyzatora. Istotne jest również, aby różnica między skutecznością amortyzatorów na poszczególnych osiach nie była większa niż 15%, a skuteczność ich tłumienia nie większa niż 40%.

NAPĘD
Badanie silnika podczas przeglądu rejestracyjnego przebiega na dwóch etapach. Po pierwsze analizie poddawana jest emisja spalin. W przypadku silników diesla sprawdzane jest dodatkowo zadymienie. Po drugie samochód testowany jest pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych i układu wydechowego.

BEZPIECZEŃSTWO
„Systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo” to ostatni etap przeglądu rejestracyjnego. Samochód, który pozytywnie zaliczy przegląd techniczny musi mieć aktywne wszystkie elementy zabezpieczające działające i kompletne (pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, napinacze pasów).

Jeżeli samochód pozytywnie przejdzie wszystkie testy, przegląd rejestracyjny jest zaliczony, a kierowca spokojnie przez kolejny rok może poruszać się po drogach. W przypadku niedociągnięć lub awarii kierowca otrzymuje spis wszystkich wad. Auto zostaje warunkowo dopuszczone do ruchu na okres 14 dni. W tym czasie należy usunąć usterki i zgłosić się ponownie do stacji diagnostycznej.

4x4

PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE POJAZDÓW Z NAPĘDEM 4X4

Dla posiadaczy pojazdów terenowych oraz z napędem na 4 koła, 4×4, 4WD, 4AWD oferujemy bezpieczne przeglądy rejestracyjne i okresowe na urządzeniach posiadających rolki przystosowane specjalnie do pojazdów z napędem stałym na 4 koła.

Badania siły hamowania niezależnie dla każdego koła

UWAGA! To ważne aby pojazdy z napedem stałym na 4 koła miały badania wykonana na urządzeniach specjalnie do tego przeznaczonych, ponieważ badanie na zwykłych rolkach może skutkować

  • uszkodzeniem układu napędowego
  • nieważnym badaniem okresowym
TOP